mojovocnystrom
mojovocnystrom
mojovocnystrom

Kilogramy zrelého ovocia tradičnej chuti na dosah ruky pre radosť detí i rodičov!


Tu Vám ponúkame naše odrody ovocných stromčekov stĺpovitého typu, ktoré sú ideálne do malých záhrad s obmedzeným priestorom, do kvetináčov alebo ako živá stena oddeľujúca ovocnú a okrasnú časť záhrady.

Vypestujte si svoje vlastné šťavnaté a sladučké ovocie v bio kvalite !

Výsadba v októbri a novembri je tým správnym obdobím na to, aby se koreňový systém pevne usadil v pôde a aby na jar v čase prebúdzania sa a pučania všetko prebehlo dobre. Jesenná výsadba má svoje výhody, rastlina v zime využíva vlahu zo snehu a ihneď na jar začína regenerovať.

Pre stĺpovité ovocné stromčeky sa rozhodujeme najmä v prípade, keď je na záhrade málo miesta. Týmto spôsobom, kedy sa ovocný strom pestuje na zakrslých podnožiach, sa pestuje niekoľko ovocných druhov, stĺpovitý tvar je v skutočnosti vertikálna vetva. Ovocné stromčeky so stĺpovitým tvarom sú ideálne pre vylepšenie malých vonkajších priestorov alebo pomerne kompaktných záhrad. Vysadiť je ich možné taktiež na terasy či balkóny bytov. Nezaberajú miesto a majú elegantný a rafinovaný vzhľad.

Konečne sú tu
"stĺpovité ovocné stromčeky“


mojovocnystrom

Naše stĺpovité hrušky "Williams“ plodia krásne zelené hrušky s červenkastým podtónom a so sladkou dužinou rozplývajúcou sa na jazyku.

mojovocnystrom

Naše stĺpovité čerešne "Burlat“ plodia krásne červené aromatické a veľmi sladké ovocie. Vhodné na priame konzumovanie aj na kompótovanie.

mojovocnystrom

Naše stĺpovité jablone "Mitchgla“ plodia chutné plody s červeným mramorovaním. Šťavnaté jabĺčka sa vyznačujú sladkou a veľmi chutnou dužinou krémovej farby.

mojovocnystrom

Naše stĺpovité marhule "Roxana“ rodia veľké plody s žlto-oranžovou šupkou a červeným líčkom. Sú šťavnaté a majú vynikajúcu chuť.

Chcem si objednať
"stĺpovité ovocné stromčeky“

Veľké zrelé plody budete po celý rok ľahko oberať priamo z kmeňa


Áno, naše stromčeky sa zrodili len vďaka slávnemu záhradníkovi Lordovi Nelsonovi Ducan (ide o takú významnú osobnosť Anglicka, že bol menovaný do šľachtického stavu) - ktorý chcel zabaviť kráľovské deti.

Po mnohých pokusoch na docielenie spôsobu, aby ovocie rástlo priamo na kmeni stromu a mohli ho bez problémov oberať aj 2-ročné deti, sa dočkal výsledku.

Jeho cieľom bolo zabaviť kráľovské deti a pritom vôbec netušil, že jeho "vynález“ odštartuje neuveriteľnú vlnu nadšenia pre tieto stromčeky.

Dodajme, že názov jeho slávnych stĺpovitých stromčekov je často prekladaný nesprávne. Ich presný názov v angličtine znie "columnar fruits trees“.

mojovocnystrom
mojovocnystrom

VÝHODY


  • Celoročná úroda ovocia
  • Tradičná osvedčená chuť ovocia
  • Úroda na dosah ruky
  • Veľká úroda v krátkom čase
  • Žiadny výškový limit, pričom môžete o výške stromčeka rozhodovať sami (dodávané 70 cm vysoké)
  • Odolné voči chorobám
  • Netreba sa obávať mrazu
  • 90-dňová záruka
  • Až o 50% lacnejšie ako u iných predajcov
  • Nepotrebujú veľa miesta, ideálne pre balkóny, terasy a malé záhrady
Mojedrzewoowocowe

Veľké zrelé plody budete
oberať priamo z kmeňa


Áno, všetko toto ovocie môžete oberať
po celý rok v pohodlí svojho domova.

Tieto ovocné kríky sú výsledkom viac ako
20-ročného agronomického výskumu.

Plodia ovocie po celý rok.
Ideálne pre malé záhrady,balkóny a terasy.

Mojedrzewoowocowe
Mojedrzewoowocowe
Mojedrzewoowocowe

Šťavnaté ovocie tradičnej chuti


Agronomické výskumy umožnili vyšľachtiť ovocie tradičnej osvedčenej chuti: pevné, chrumkavé, šťavnaté, sladké a voňavé.

Tieto plody vám určite pripomenú krásne chvíle strávené trhaním ovocia priamo zo stromu, ovocia, ktoré v sebe spájalo lahodnosť a šťavnatosť.

Mojedrzewoowocowe

Pre každého
ovocie 100% BIO


Na pestovanie týchto ovocných kríkov nie sú potrebné žiadne zvláštne znalosti. Je to naozaj jednoduché ako hračka.

Čerešnička na torte, ak sa to dá tak povedať, bez akejkoľvek starostlivosti. A máte samozrejme možnosť rozhodovať o konečnej výške vášho stromčeka. Stačí ho len pravidelne zastrihávať.

Chcem si objednať
"stĺpovité ovocné stromčeky“
Mojedrzewoowocowe

Návod na výsadbu
stĺpovitých ovocných stromčekov


Mojedrzewoowocowe

Výsadba do voľnej pôdy


Pre stĺpovité ovocné stromčeky vyberáme slnečné a teplé stanovište, najlepšie orientované na južnú stranu, s pôdou dostatočne bohatou na živiny.

Stĺpovité ovocné stromčeky môžeme sadiť vedľa seba (0,5 až 1 m od seba, medzi jednotlivými radami potom 2 až 3 metre). Tieto stromčeky však nikdy nesaďte do záhona s ostatnou zeleninou, tá by totiž stromčeku brala toľko potrebnú vlahu.

Jarná výsadba začína hneď po rozmrznutí pôdy a trvá väčšinou do konca apríla. Rovnako ako na jeseň, ranné mrazíky nie sú žiadnou prekážkou pri výsadbe.

Pri jarnej výsadbe je nutné prvý mesiac stromčeky častejšie dôkladne zalievať (raz za týždeň, neskôr za suchého počasia jedenkrát za 10-14 dní).

Na jeseň, kedy je chladnejšie obdobie a rastliny sú už vo vegetačnom kľude, sa ovocné stromčeky vysádzajú asi od polovice októbra do doby, kým nie je pôda premrznutá do hĺbky.

Stromčeky sa dodávajú asi 70 cm vysoké, voľnokorenné (t.j. bez zemného obalu a kvetináča).

Ako ich zasadiť?


Po vybalení môžeme korene ponoriť na 3 - 12 hodín do vody. Po namočení musíme stromček ihneď vysadiť.

Jama pre výsadbu stromčeka musí byť dostatočne hlboká (50x50x30 cm) a na jej dno - pre dobrý štart stromčeka - dáme kompost alebo zmes zeminy a dobre uležaného hnojiva. Nikdy nedávame pod stromčeky čerstvý hnoj! V prípade vylepšenia rašelinovým substrátom, nedávame ho viac ako 10-20 %, rašelina po vyschnutí zle prijíma vodu. Pridáme vrstvu hliny a až potom vložíme samotný stromček.

Stromček nedávame hlbšie ako je hrčka vrúbľovania. Obzvlášť dáme pozor na to, aby stromček nebol zasadený vrúbľovaným miestom pod úroveň pôdy. Pri ,,utopení“ stromčeka, t.j. pri nasadení podstatne hlbšie než bol v škôlke, môže dôjsť a často aj dochádza k uhynutiu stromčeka.

Potom zahrnieme buď priamo pôdou, alebo môžeme zvoliť kvalitný záhradnícky substrát, príp. substrát pre ovocné stromy. Aby sa pôda dostala dobre aj pod korene, stromček nadvihneme a zľahka ním zatrasieme, potom dohádžeme ostatnú zeminu.

Keď vysádzame stromček k opornému kôlu, zatlčieme kôl do stredu jamy pred výsadbou. U stĺpovitých stromčekov je podpora potrebná, kôl alebo tyčka by mali byť vysoké asi 2 m a v zemi min. 0,3 m.Nezabudnime stromček dôkladne a pomaly preliať vodou.

Na jeseň polievame iba raz pri výsadbe a potom už viac nie. Umelými hnojivami (NPK, Cererit) prihnojujeme až začiatkom júna. Pri jesennej výsadbe môžeme prihnojiť skôr, napr. v polovici mája.

Mojedrzewoowocowe
Mojedrzewoowocowe

Výsadba do kvetináča/nádoby


Nádoba by mala byť dostatočne veľká a hlboká, aby bol priestor pre drenáž a zároveň mal stromček dostatok miesta pre koreňový systém a zásobu živín, o veľkosti cca 30 l (aj väčšia). Stromčeky je potrebné každé 3 - 4 roky presadiť buď do väčšej nádoby alebo minimálne vymeniť kompletne zeminu.

Korene ponoríme na 12 - 24 hodín do vody. Po namočení musíme stromček ihneď vysadiť. Na dno nádoby dáme drenážnu vrstvu (hrubý piesok alebo kamennú drť, keramzit, perlit - pre odtok prebytočnej vody), stromček umiestnime doprostred nádoby, presypeme sypkou zeminou, mierne ním potrasieme, aby sa zemina dostala medzi korene, dosypeme substrát a mierne utlačíme, potom zasypeme zeminou cca 2 až 3 cm pod okraj kvetináča. Použijeme substrát pre ovocné stromy, príp. záhradnícky substrát s rašelinou.

Stromček má byť zasadený asi 5 - 10 cm nad tým miestom,kde kmienok prechádza do koreňov. Obzvlášť dáme pozor na to, aby stromček nebol zasadený vrúbľovaným miestom pod úroveň pôdy. Nakoniec je treba zasadený stromček dôkladne a pomaly preliať vodou.

V priebehu vegetácie nesmieme zabúdať na pravidelné hnojenie a samozrejme zálievku, ktorej intenzita závisí na tom, či je stromček pod prístreškom, alebo na daždi, a samozrejme záleží na intenzite slnečného svitu. Na hnojenie sú vhodné plné viaczložkové hnojivá.

Hnojenie robíme radšej slabšími dávkami, zhruba polovičnými, ako je bežné, ale o to častejšie. Najlepšie raz do týždňa, a to od vypučania až do doby dozrievania ovocia.

mojovocnystrom mojovocnystrom

Kvapalné hnojivo na
stĺpovité ovocné stromčeky


Náš tím odborníkov nám taktiež umožnil pripraviť hnojivo prispôsobené vývoju stĺpovitých stromčekov.

Toto hnojivo bolo špeciálne navrhnuté pre naše stĺpovité stromčeky. Výsledky na seba nenechali dlho čakať, naviac s 30% zvýšením chuti ovocia.

Prvý rok sme sa rozhodli - všetkým našim zákazníkom k objednávke 12 stĺpovitých ovocných stromčekov - ponúknuť tento prípravok zadarmo.

mojovocnystrom

Ako je možné, že vám môžeme ponúknuť takú úžasnú
cenu, už od 8.25 €, keď sa tie isté stromčeky predávajú v
lesných škôlkach alebo na internete za cenu dosahujúcu až
dvojnásobok našej ceny za kus!


Odpoveď je jednoduchá. Pred 3 rokmi sme s týmito stĺpovitými ovocnými stromčekmi zaznamenali obrovský úspech, ale naša nízka produkcia nám neumožnila uspokojiť všetok dopyt, a tak sme našu reklamnú kampaň vzápätí zastavili.

Na základe tejto skúsenosti sme pred viac ako 2 rokmi (doba, počas ktorej sa z našich mladých stĺpovitých ovocných stromčekov stanú dospelé stromčeky, ktoré začnú veľmi rýchlo plodiť ovocie) zrealizovali u nášho pestovateľa stromčekov veľkú objednávku. Získali sme teda bezkonkurenčnú nákupnú cenu a práve túto finančnú úsporu vám predkladáme v plnej výške. Náš priamy predajný systém bez ďalších sprostredkovateľov nám samozrejme tiež umožňuje dospieť k tejto skutočne úžasnej cene.

UŽ NESTRÁCAJTE ANI SEKUNDU

Obdobie výsadby je od októbra do mája. Nestrácajte teda čas a kúpte si svoje stromčeky ešte dnes,
aby ste mohli začať oberať ovocie čo najskôr !

Ako je možné, že vám môžeme ponúknuť takú úžasnú
cenu, už od 8.25 €, keď sa tie isté stromčeky predávajú v
lesných škôlkach alebo na internete za cenu dosahujúcu až
dvojnásobok našej ceny za kus!


Odpoveď je jednoduchá. Pred 3 rokmi sme s týmito stĺpovitými ovocnými stromčekmi zaznamenali obrovský úspech, ale naša nízka produkcia nám neumožnila uspokojiť všetok dopyt, a tak sme našu reklamnú kampaň vzápätí zastavili.

Na základe tejto skúsenosti sme pred viac ako 2 rokmi (doba, počas ktorej sa z našich mladých stĺpovitých ovocných stromčekov stanú dospelé stromčeky, ktoré začnú veľmi rýchlo plodiť ovocie) zrealizovali u nášho pestovateľa stromčekov veľkú objednávku. Získali sme teda bezkonkurenčnú nákupnú cenu a práve túto finančnú úsporu vám predkladáme v plnej výške. Náš priamy predajný systém bez ďalších sprostredkovateľov nám samozrejme tiež umožňuje dospieť k tejto skutočne úžasnej cene.

UŽ NESTRÁCAJTE ANI SEKUNDU

Obdobie výsadby je od októbra do mája. Nestrácajte teda čas a kúpte si svoje stromčeky ešte dnes,
aby ste mohli začať oberať ovocie čo najskôr !

Ako je možné, že vám môžeme ponúknuť takú úžasnú
cenu, už od 8.25 €, keď sa tie isté stromčeky predávajú v
lesných škôlkach alebo na internete za cenu dosahujúcu až
dvojnásobok našej ceny za kus!

Odpoveď je jednoduchá. Pred 3 rokmi sme s týmito stĺpovitými ovocnými stromčekmi zaznamenali obrovský úspech, ale naša nízka produkcia nám neumožnila uspokojiť všetok dopyt, a tak sme našu reklamnú kampaň vzápätí zastavili.

Na základe tejto skúsenosti sme pred viac ako 2 rokmi (doba, počas ktorej sa z našich mladých stĺpovitých ovocných stromčekov stanú dospelé stromčeky, ktoré začnú veľmi rýchlo plodiť ovocie) zrealizovali u nášho pestovateľa stromčekov veľkú objednávku. Získali sme teda bezkonkurenčnú nákupnú cenu a práve túto finančnú úsporu vám predkladáme v plnej výške. Náš priamy predajný systém bez ďalších sprostredkovateľov nám samozrejme tiež umožňuje dospieť k tejto skutočne úžasnej cene.

UŽ NESTRÁCAJTE ANI SEKUNDU

Obdobie výsadby je od októbra do mája. Nestrácajte teda čas a kúpte si svoje stromčeky ešte dnes,
aby ste mohli začať oberať ovocie čo najskôr !

Ako je možné, že vám môžeme ponúknuť takú úžasnú
cenu, už od 8.25 €, keď sa tie isté stromčeky predávajú v
lesných škôlkach alebo na internete za cenu dosahujúcu až
dvojnásobok našej ceny za kus!

Odpoveď je jednoduchá. Pred 3 rokmi sme s týmito stĺpovitými ovocnými stromčekmi zaznamenali obrovský úspech, ale naša nízka produkcia nám neumožnila uspokojiť všetok dopyt, a tak sme našu reklamnú kampaň vzápätí zastavili.

Na základe tejto skúsenosti sme pred viac ako 2 rokmi (doba, počas ktorej sa z našich mladých stĺpovitých ovocných stromčekov stanú dospelé stromčeky, ktoré začnú veľmi rýchlo plodiť ovocie) zrealizovali u nášho pestovateľa stromčekov veľkú objednávku. Získali sme teda bezkonkurenčnú nákupnú cenu a práve túto finančnú úsporu vám predkladáme v plnej výške. Náš priamy predajný systém bez ďalších sprostredkovateľov nám samozrejme tiež umožňuje dospieť k tejto skutočne úžasnej cene.

UŽ NESTRÁCAJTE ANI SEKUNDU

Obdobie výsadby je od októbra do mája. Nestrácajte teda čas a kúpte si svoje stromčeky ešte dnes,
aby ste mohli začať oberať ovocie čo najskôr !

Časté otázky


U stĺpovitého ovocného stromu rastie ovocie na jednom jedinom hlavnom kmeni, ktorý môže dosiahnuť výšku až 3 metrov. Z tohto kmeňa nerastú žiadne veľké postranné konáre, takže stromček rastie iba vo vertikálnom smere, pričom je zachovaný jeho primárny vzhľad rovného stĺpca. Človeka teda logicky napadá, kde presne bude na stromčeku ovocie rásť? Faktom je, že na stĺpovitom stromčeku rastie veľa ovocia, a síce jedlé ovocie normálnej veľkosti! Skutočnosť je taká, že stromček rodí po celej dĺžke svojho kmeňa, pozdĺž stĺpca. Dodajme, že pohľad na túto spleť listov a ovocia je veľmi príjemný aj prekvapivý. Stromčeky sú voľnokorenné (t.j. bez zeminového obalu a kvetináča).

Tak isto ako ovocné stromy ... Až na prerezávanie! A to nie je veru taký zanedbateľný fakt, keď vieme, že prerezávanie stromov je často komplikovaným technickým postupom a býva zdrojom mnohých ťažkostí. Tu je tento problém vopred vyriešený: žiadne prerezávanie. Inak, rovnako ako všetky ovocné stromy, musí byť stĺpovitý stromček umiestnený na priamom slnku, chránený pred silným vetrom. • Stĺpovitá jabloň má rada hlinité pôdy. • Stĺpovité hrušky tiež, ale musia byť umiestnené do dostatočne hlbokej pôdy, pretože korene sú kolovité a siahajú veľmi hlboko. • Čerešňa dáva prednosť dobre odvodnenej pôde.

Áno, stĺpovité stromčeky je potrebné rozmiestniť vo vzdialenosti 1 meter od seba, a to vo všetkých smeroch. • Na jeden stĺpovitý stromček počítajte s plochou jeden meter štvorcový, aby ste sa mohli priblížiť ku stromčeku bez rizika poškodenia krátkych výhonkov nesúcich ovocie. Preto umiestnite kmene stromčekov vo vzdialenosti 1 m do radu. • Vyhnite sa výsadbe do niekoľkých radov vzdialených od seba 1 m. Preferujte zoradenie stromov do radu na každej strane aleje so šírkou 1,50 až 2 m: vašim stromčekom sa potom bude dariť lepšie • Postranné výhonky sa od kostrových konárov odchyľujú len málo, maximálne do vzdialenosti 20 cm na každej strane.

Hneď po vysadení (variabilné podľa konkrétneho stanovišťa) sa stromček sústreďuje predovšetkým na zakorenenie a na svoje prežitie. Až po tejto životne dôležitej etape sa začne zameriavať na zabezpečenie svojho potomstva, čiže na plodenie ovocia. Stĺpovité čerešne dávajú úrodu, v závislosti od vybratej odrody, od mája do júla. Jablone od septembra do decembra a hrušky od septembra do novembra. Rovnako ako u bežných ovocných stromov, pretože sú to skutočné ovocné stromy, ktoré plodia skutočné ovocie; veď už bolo povedané, že sa jedná o naozajstné ovocné stromy ... ?! Aj keď disponujete len obmedzeným priestorom, je možné mať hneď niekoľko odrôd stĺpovitých ovocných stromčekov, a tým zaistiť ich opeľovanie.

Stĺpec, nazývaný tiež stĺpovitý ovocný strom alebo vertikálne "kordón", má veľmi jednoduchý tvar, pozostávajúci z krátkeho kmeňa s dĺžkou asi 30 cm. Ten ďalej pokračuje vertikálnym konárom dosahujúcim výšku 2,50 až 3 m. Z tohto konára vyrastajú po oboch stranách krátke výhonky nesúce ovocie (tzv. postranné vetvy -coursonnes). Výhody stĺpovitého ovocného stromčeka Pretože tieto stromčeky potrebujú k životu veľmi malý priestor, sú vysadzované husto vedľa seba, a na rovnakú plochu sa preto zmestí viacero odrôd. Kombinovanie dvoch rôznych odrôd na ploche pre zabezpečenie dobrého opeľovania už nie je žiadny problém! Stĺpovitý stromček sa môže pestovať vo veľkej nádobe a skrášľovať tak balkón alebo terasu. Kvety a plody normálnej veľkosti, ktoré rastú veľmi husto pozdĺž kmeňa, tak budú priestor krásne zdobiť. Prvé plody sa objavujú vzápätí: prvý zber sa uskutoční rok po výsadbe stromčeka, pričom plody rastú v spodnej časti kmeňa. Fruktifikačný rez stromu (tj. pre zvýšenie úrody) sa robí len obmedzene alebo je úplne zbytočný.

Takisto sa odporúča zasadený stromček podoprieť podpornou tyčou, či už je umiestnený v kvetináči alebo vo voľnej pôde, a to do tej doby, kým dobre nezapustí korene.

Stĺpovité ovocné stromy je možné samozrejme pestovať aj v kvetináčoch. Pre tieto účely počítajte s nádobou najmenej 5krát väčšou, ako je kapacita kvetináča so samotnou sadenicou stromčeka. Rastlina pestovaná v kvetináči je závislá na záhradníkovi z hľadiska 2 dôležitých aspektov: - je potreba priebežne sledovať zálievku, a ak málo prší, je potrebné nechať substrát medzi dvoma jednotlivými zálievkami vyschnúť; - výživa je synonymom dobrej úrody ovocia, a pretože rastlina živiny v substráte veľmi rýchlo vyčerpá, nezabudnite jej vhodné živiny dodávať.

mojovocnystrom

Referencie


Mojedrzewoowocowe

90 dní
Záruka vrátenia peňazí


Na tieto stĺpovité ovocné stromčeky sa samozrejme
vzťahuje 90-dňová záruka..

Ak nebudete z akéhokoľvek dôvodu spokojní,
stačí nám zaslať stromček späť.

Akonáhle ho obdržíme, tak vám, bez ohľadu na stav stromčeka,
vrátime zaplatenú čiastku.

Stromček môžete vrátiť kedykoľvek v priebehu 90 dní,
takže nič neriskujete.